CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!!!

Pełni wrażeń, dzielimy się naszym przeżywaniem świąt Wielkiej Nocy

Wielki Czwartek

Ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa

W ten wieczór dziękowaliśmy księżom z parafii za ich posługę, życząc sił w wypełnianiu zadań powierzanych przez Kościół. Szczególne podziękowania należą się naszemu księdzu Tadeuszowi, który z wielkim sercem wspiera nasze działania. Po liturgii Wielkiego Czwartku, zebraliśmy się, by odnaleźć receptę na szczęście.  (Nauczanie z Wielkiego Czwartku http://orszakbaranka.pl/2015/04/02/jesli-to-wiecie-szczesliwi-jestescie-wielki-czwartek-2015/)

 

Wielki Piątek

Męka i Śmierć Chrystusa

Na spotkaniu Effata błogosławiliśmy wzajemnie nasze oczy, by przejrzały, uszy, by usłyszały i usta, by wyrzekły Prawdę, w którą wierzymy.

 

Wielkie Święto

Długo wyczekiwana Wielka Sobota

Po uroczystej liturgii wyszliśmy na rynek, by dzielić się radością Pustego Grobu, obwieszczając całemu światu Prawdę Zmartwychwstania!

Po tych wydarzeniach udaliśmy się na Paschę- wielką, pełną symboliki ucztę dla ciała i ducha.

Świętowaliśmy wyzwolenie z niewoli, przejście ze śmierci do życia, przemianę żałoby w taniec.

Spożywaliśmy gorzkie zioła (maror), zanurzane w słonej wodzie, przaśny chleb, charoset- symbol zaprawy, używanej do budowy przez uwięzionych w Egipcie Izraelitów. Przechylając się na lewy bok (co jest starożytnym znakiem człowieka wolnego), piliśmy puchary wina dla upamiętnienia zapisanych w Księdze Wyjścia czterech sposobów określenia wybawienia.

W trakcie wieczerzy odbyło się również uroczyste uwielbienie- Hallel.

Polecamy:

Bardzo dobry komentarz ks. Wojtka Węgrzyniaka do słowa Pascha ( Pesach)